Strona głównaStomatologiaIle kosztuje znieczulenie u Dentysty?

Ile kosztuje znieczulenie u Dentysty?

Koszt znieczulenia u dentysty zależy od rodzaju znieczulenia, lokalizacji gabinetu dentystycznego oraz miasta, w którym znajduje się gabinet.

Znieczulenie miejscowe to najczęstszy rodzaj znieczulenia stosowanego w stomatologii. Jest ono stosunkowo niedrogie i dostępne w większości gabinetów dentystycznych. Koszt znieczulenia miejscowego waha się od 30 do 65 zł.

Znieczulenie ogólne jest stosowane w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów stomatologicznych, np. przy leczeniu kanałowym.  Koszt znieczulenia ogólnego waha się od 600 do 1250 zł za pierwszą godzinę zabiegu.

Znieczulenie przewodowe jest bardziej zaawansowanym rodzajem znieczulenia miejscowego. Stosuje się je, gdy konieczne jest znieczulenie większego obszaru jamy ustnej. Koszt znieczulenia przewodowego waha się od 50 do 75 zł.

Znieczulenie komputerowe to nowoczesny rodzaj znieczulenia miejscowego, który jest bardziej precyzyjny i skuteczny niż tradycyjne znieczulenie. Koszt znieczulenia komputerowego waha się od 70 do 120 zł.

Każde kolejne 30 minut znieczulenia ogólnego jest dodatkowo płatne i kosztuje od 200 do 600 zł.

Podtlenek azotu to gaz, który ma działanie uspokajające i znieczulające. Stosuje się go w celu zmniejszenia odczuwania bólu i stresu podczas zabiegu stomatologicznego. Koszt podtlenku azotu waha się od 100 do 140 zł za każde rozpoczęte 15 minut.

Ceny znieczulenia w miastach Województwa Śląskiego

W województwie śląskim ceny znieczulenia zależą od miasta, a także położenia gabinetu w danym mieście. Ceny w centrum miasta są zazwyczaj wyższe niż na obrzeżach.
Przykładowo u dentysty w Gliwicach są zbliżone do cen w innych miastach w Polsce. Najtańsze znieczulenie miejscowe można znaleźć w cenach od 20 do 30 zł. Najdroższe znieczulenie ogólne może kosztować nawet 2000 zł.

Ostateczny koszt znieczulenia u dentysty zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i planowanego zabiegu.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne