NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Zdrowy uśmiech to zdrowe dziecko. Szkoła i szczoteczki jednorazowe tworzą doskonałe duo.

0
Zdrowie jamy ustnej to nie tylko sprawa estetyki, ale przede wszystkim ogólnego stanu zdrowia naszego organizmu. Zgodnie z tym przekonaniem, edukacja w tym zakresie powinna zaczynać się już od najmłodszych lat. A jakie miejsce jest lepsze do takiej edukacji niż szkoła, gdzie dzieci spędzają dużą część swojego dnia? Szkoła jest miejscem, gdzie wiedza spotyka się z praktyką, tworząc idealne warunki do nauczania zdrowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Właśnie tu dzieci uczą się podstawowych zasad dbania o swoje ciało i zdrowie, a także tworzą trwałe nawyki. Szkoła daje więc unikalną okazję do połączenia edukacji z realnymi działaniami, co skutecznie promuje zdrowie jamy ustnej wśród najmłodszych.

Szczoteczki jednorazowe bez pasty do fluoryzacji – innowacyjny sprzymierzeniec w walce o zdrowy uśmiech

Zanim jednak przyjrzymy się roli, jaką szkoła może odegrać w tym procesie, zastanówmy się, jakie narzędzia mogą okazać się pomocne. Otóż, wiodącym graczem na tym polu są szczoteczki jednorazowe bez pasty do fluoryzacji. To małe, poręczne urządzenia, które doskonale wpasowują się w tryb życia młodych ludzi. Są łatwe do przechowywania, nie wymagają dodatkowego sprzętu, a co najważniejsze – są niezwykle skuteczne.

Szkoła – idealne środowisko do promowania zdrowych nawyków

Ale skąd w tym wszystkim miejsce dla szkoły? Przede wszystkim, szkoła to miejsce, gdzie dzieci uczą się nie tylko przedmiotów akademickich, ale również nawyków, które będą przestrzegać przez resztę swojego życia. Wprowadzenie szczoteczek jednorazowych do codziennych rutyn szkolnych to fantastyczny sposób na nauczenie dzieci, że higiena jamy ustnej jest istotnym elementem ogólnej troski o zdrowie.

Szkoła i szczoteczki jednorazowe – wspólne misje

Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na wprowadzenie innowacyjnych szczoteczek jednorazowych bez pasty do fluoryzacji, niż przestrzeń szkolna, gdzie dzieci spędzają większość swojego dnia? Szkoła to miejsce, gdzie dzieci mają regularny dostęp do posiłków, często są na świeżym powietrzu, biorą udział w aktywnościach sportowych i uczą się nawyków, które będą przestrzegać przez resztę swojego życia. Szkoła jest nie tylko instytucją edukacyjną, ale także społeczną przestrzenią, w której dzieci uczą się interakcji i odpowiedzialności. Wprowadzenie szczoteczek jednorazowych do rutyn szkolnych to doskonała możliwość, aby podkreślić znaczenie higieny jamy ustnej jako integralnej części zdrowego stylu życia. To miejsce, gdzie możemy nauczyć najmłodszych, że dbanie o uśmiech jest tak samo ważne jak dbanie o nasze ciało. Ponadto, kiedy dzieci widzą, że ich rówieśnicy dbają o swoje zęby, są bardziej skłonne do naśladowania tych zdrowych nawyków.

Czy szczoteczki jednorazowe bez pasty do fluoryzacji są bezpieczne dla dzieci?

Tak, szczoteczki jednorazowe bez pasty do fluoryzacji są bezpieczne dla dzieci. Zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe do użycia i nie wymagały dodatkowych narzędzi. Co więcej, ich jednorazowe użytkowanie gwarantuje, że nie będą przechowywane w warunkach, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii. Wprowadzenie szczoteczek jednorazowych do codziennych rutyn szkolnych to doskonały sposób na nauczenie dzieci, jak ważne jest zdrowie jamy ustnej. Szkoła jest idealnym miejscem do wprowadzenia tej innowacji, a szczoteczki jednorazowe bez pasty do fluoryzacji są idealnym narzędziem do realizacji tej misji. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak te szczoteczki mogą pomóc Twojemu dziecku utrzymać zdrowy uśmiech? Odwiedź szczoteczkidofluoryzacji.pl, aby dowiedzieć się więcej.

Nagradzanie dzieci w gabinecie dentystycznym – tworzenie pozytywnych doświadczeń

0
Wizyta u dentysty może być stresująca, szczególnie dla dzieci. Aby zmniejszyć niepokój i uczynić wizytę w gabinecie dentystycznym przyjemniejszą, wielu dentystów wprowadza praktyki nagradzania dzieci za ich odwagę i współpracę. Oto kilka pomysłów na nagrody dla małych pacjentów, które świetnie sprawdzą się w Twoim gabinecie dentystycznym.

1. Naklejki

Naklejki są małymi, kolorowymi nagrodami, które często cieszą dzieci. Po zakończeniu wizyty u dentysty dzieci otrzymują naklejki za odwagę. Z naklejek ucieszą się zarówno najmłodsze dzieci, jak i te nieco starsze. To motywuje do dobrego zachowania i pozytywnego podejścia do opieki stomatologicznej.

2. Zabawki

Niektóre gabinety dentystyczne oferują dzieciom możliwość wybrania zabawki ze “skarbca nagród” po zakończeniu wizyty. Te drobne prezenty mogą sprawić, że wizyta u dentysty staje się pozytywnym przeżyciem. Wśród nagród mogą znaleźć się zestawy do puszczania bajek mydlanych, plastikowe figurki zwierząt, samochodziki, różdżki, kubeczki do mycia zębów, sprężynki czy pojemniki na mleczne ząbki.

3. Dyplomy i medale

Wyróżnienia, takie jak dyplomy “Super Pacjenta” lub medale “Dzielnej Dziewczynki” lub “Odważnego Chłopca”, są doskonałym sposobem na uhonorowanie dzieci za ich odwagę i współpracę podczas wizyty u dentysty. Równocześnie są stosunkowo tanie, co może okazać się dużym plusem dla gabinetu dentystycznego.

4. Złota moneta za odwagę

Niektóre gabinety dentystyczne przyznają dzieciom “złote monety” za odwagę podczas zabiegu lub wizyty. Te monety można wymieniać na małe upominki lub prezenty w recepcji.

5. Książeczki edukacyjne

Książeczki edukacyjne świetnie sprawdzą się w przypadku nieco starszych dzieci. Znajdują się w nich informacje dotyczące prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej czy harmonogram kontroli zębów, dzięki czemu dziecko może samo odznaczać już odbyte wizyty. Nagradzanie dzieci w gabinecie dentystycznym ma na celu stworzenie dobrych doświadczeń oraz budowanie pozytywnego stosunku do opieki stomatologicznej. To podejście pomaga przekształcić wizytę u dentysty w coś, na co dzieci czekają z niecierpliwością. Warto inwestować w zdrowy uśmiech dzieci i rozwijać w nich nawyki dbania o zęby od najmłodszych lat.

Czym charakteryzują się placówki pełniące rolę opiekuńczą dla osób starszych?

0
Wiele osób szuka odpowiedniego miejsca dla swoich bliskich, które zapewni profesjonalną opiekę i komfortowe warunki życia. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule sprawdzamy czym charakteryzują się placówki pełniące rolę opiekuńczą dla osób starszych.

Profesjonalna opieka i bezpieczeństwo

Miejsca dla osób starszych, takie jak domy sen seniora, to także miejsca dla osób niesamodzielnych, w których priorytetem jest zapewnienie profesjonalnej opieki pielęgniarskiej oraz dostęp o rehabilitacji. Wyszkolony personel zazwyczaj jest dostępny 24 godziny na dobę. Jest gotowy do udzielenia pomocy w codziennych czynnościach oraz zapewnienia opieki medycznej. Regularne kontrole zdrowia, dostęp do specjalistycznych usług medycznych i 24-godzinna opieka pielęgniarska to aspekty jakie nie są powszechnym standardem, ale zdarzają się w dobrze zorganizowanych placówkach.

Komfortowe warunki życia i aktywności społeczne

Domy seniora (np. dom seniora pod Warszawą) dbają o zapewnienie komfortowych warunków życia dla mieszkańców. Przestronne i wygodne pokoje, dostosowane są do potrzeb osób starszych, zapewniają pełen komfort i niezależność. Dodatkowo, oferują różnorodne aktywności społeczne, które zachęcają do utrzymania aktywnego stylu życia. W miejscach dla osób starszych organizowane są różne aktywności (np. zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, spacery oraz spotkania integracyjne). Tak, aby podopieczni mieli możliwość spędzania czasu w sposób aktywny – pozbawiony nudy i samotności.

Empatia i zaangażowanie pracowników

W domach seniora duży wpływ na panującą atmosferę ma kadra pracownicze. Dlatego ważne jest, żeby pracownicy podchodzili do podopiecznych z empatią, zaangażowaniem i szacunkiem. Kompetencje i doświadczenie to jedno. Ale z reguły nic nie zastąpi dobrego serca i chęci do pomocy drugiemu człowiekowi. To jest bardzo ważne przy wyborze takich placówek. Dlatego warto najpierw zapoznać się z tym kto tworzy dane miejsce i jak podchodzi do swojej pracy.

Piękny uśmiech to podstawa!

0
Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie każdego człowieka. Podstawą jest jednak zatroszczenie się o higienę jamy ustnej, ponieważ tylko w ten sposób będzie można zapobiec poważniejszym dolegliwościom. Wiele osób dosyć alergicznie reaguje na wizyty w gabinecie stomatologicznym. Pewne kwestie wynikają z traumatycznych przeżyć, inne z uprzedzeń, choć efekt jest ten sam, czyli uszkodzone zęby. Protetyka stomatologiczna to dziedzina, która skupia się na bezbolesnej odbudowie zębów utraconych na skutek zaniedbania lub naturalnych procesów. Dzięki wykwalifikowanym specjalistom naprawa i budowa pięknego uśmiechu odbędzie się w dobrej atmosferze i absolutnie bez bólu.

Bogata oferta usług protetycznych

Pierwsza wizyta na ogół polega na konsultacji, podczas której pacjent dowiaduje się, jaki wariant będzie w jego przypadku optymalnym wariantem. Konsultacje polegają wobec tego na kontroli stanu uzębienia, ustaleniu przebiegu leczenia oraz określeniu, jakie środki protetyczne będą najlepszym rozwiązaniem. Stomatolog protetyk ma do zaoferowania korony porcelanowe ze stali oraz korony pełnoceramiczne. Tego typu rozwiązania sprawdzają się w przypadku osób, które pragną cieszyć się nienagannym uśmiechem wysokiej jakości. Na ogół koronę nasadza się na przygotowanym do zabiegu naturalnym zębie lub zamontowuje się za pomocą implantów. To wyjątkowo trwały zabieg, który sprawi, że pacjent szybko odzyska piękny uśmiech. W ofercie znajdują się również licówki, czyli dosyć cieniutkie płytki ceramiczne, które są nakładane na naturalne zęby. Zaletą licówek jest trwałość oraz fakt, że nie wiążą się ze skomplikowanym zabiegiem, a jednocześnie przynoszą natychmiastowe rezultaty w postaci zdrowo wyglądających zębów. Również w tej materii do wyboru pacjentów oddano licówki tymczasowe oraz ceramiczne. Niemniej, protetyka stomatologiczna w klinice Estetika ma swoim pacjentom do zaoferowania znacznie więcej możliwości i z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Oferta dla osób starszych

Naturalne procesy sprawiają, że każdy człowiek w pewnym momencie będzie musiał pogodzić się z utratą naturalnych zębów. Nie jest to jednak powód do zmartwień, ponieważ dentysta protetyk również na takie sytuacje ma gotowe rozwiązania. Protezy zębów to protetyczne uzupełnienie zębów. Stosuje się ją w przypadku całkowitej lub częściowej utraty uzębienia. Tego typu protezy są skonstruowane z metalu pokrytego akrylem. Są odpowiednio wygodne i nie sprawiają żadnych kłopotów podczas stosowania. Przede wszystkim sprawiają, że osoby, które do niedawna nie były w stanie swobodnie się uśmiechnąć, będą mogły korzystać z tego luksusu nagminnie i bez żadnych obaw. W ofercie znajdują się także protezy zębowe całkowite, co oznacza uzupełnienie protetyczne żuchwy oraz szczęki, a także protezy acetylowe wysokoestetyczne, To wyjątkowo wygodny wariant i całkowicie bezpieczny, ponieważ elastyczność pozwala na dopasowanie się protezy. Ponadto, są znacznie lżejsze niż protezy akrylowe, co w praktyce oznacza przede wszystkim większy komfort użytkownika. Laboratorium protetyczne Estetika LAB sprawi, że marzenia o pięknym uśmiechu po prostu się spełniają.

Na czym polega zabieg implantacji zębów?

0
Implantacja zębów jest zabiegiem stomatologicznym, który pozwala na poprawę estetyki uśmiechu, a także przywrócenie prawidłowego układu zębowego. Proces implantacji obejmuje diagnostykę i przygotowanie, sam zabieg oraz rekonwalescencję. W niniejszym artykule przybliżymy wszystkie te etapy.

Diagnostyka i przygotowanie

Zabieg implantacji (np. implanty warszawa) rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej u lekarza implantologa, podczas której sprawdzany jest stan jamy ustnej pacjenta oraz wykonywana jest diagnostykę radiologiczna. Ważny jest również wywiad przeprowadzony z pacjentem, w celu wykluczenia ewentualnych chorób, które mogą być przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów. Jeśli stomatolog ma wątpliwości co do braku przeciwwskazań to może zlecić konsultacje z lekarzem prowadzącym. Po przeprowadzonej diagnostyce lekarz przedstawia pacjentowi omawia razem z pacjentem dostępne warianty leczenia implantologicznego oraz przedstawia szczegółowy kosztorys.

Zabieg

Z reguły zabieg trwa około 20 -30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na nacięciu dziąsła i przygotowaniu łożyska pod implant, a na końcu zamknięciu śrubą lub osadzeniu tymczasowej pracy protetycznej. Na końcu zakładane są szwy. Cały zabieg odbywa się przy pomocy specjalnego mikroskopu. Co istotne, znieczulenie skutecznie redukuje uczucie bólu, dzięki czemu zabieg nie powinien być bardzo dyskomfortowy.

Rekonwalescencja

Po zabiegu pacjent powinien stosować zimne okłady na twarz w okolicy operowanego miejsca, unikać wysiłku fizycznego, przyjmować zimne półpłynne pokarmy przez pierwsze trzy dobry, a przez kolejne 14 dni półpłynne produkty oraz stosować zabiegi higienizacyjne. Zagojenie się ran to dopiero pierwszy etap. Zakończeniem całego procesu jest przyjęcie się implantu a to jest procesem, który może potrwać nawet od 3 do 6 miesięcy.

Funkcje biotyny w organizmie

0
Biotyna – witamina B7 lub H, zwana również witaminą piękności. Co daje biotyna? Jakie korzyści wynikają z jej stosowania? Czy odpowiedni jej poziom w rzeczywistości zapewni nam nieskazitelny wygląd?

Działanie witaminy H

Podstawowe właściwości biotyny w ludzki organizmie:
  • Poprawia i wzmacnia kondycję skóry, włosów i paznokci – poprzez udział w syntezie kolagenu. Spłyca zmarszczki, zwiększa nawilżenie i zmniejsza zaczerwienienia skóry. Ogranicza rozdwajanie i łamanie się włosów i paznokci. Wspomaga ich wzrost.
  • Niweluje zmęczenie mięśni (objawiające się ich skurczami i drżeniem) i bóle stawów.
  • Glukoneogeneza – reguluje proces syntezy glukozy w wątrobie – zapewnia glukozę nawet w sytuacjach awaryjnych, gdy „tradycyjna” jej podaż zawodzi. Przez to jest bardzo ważna dla osób chorych na cukrzycę.
  • Uczestniczy w syntezie protrombiny (razem z witaminą K) która jest potrzebna przy procesie krzepnięcia krwi. Warunkuje więc prawidłowe zasklepiania się ran i gojenie krwiaków.
  • Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, co bezpośrednio przekłada się na lepsze samopoczucie i obniżenie poziomu stresu.
  • Wpływa na odpowiednią przemianę materii.
  • Pomaga przy wchłanianiu się witaminy C.
  • Poprawia działanie trzustki oraz tarczycy (może jednak zaburzać poziom TSH w krwi! ).
  • Wspomaga przemianę materii.
  • Współuczestniczy w przemianie tłuszczów i aminokwasów.

Niedobór witaminy B7

Niedobory tej witaminy zdążają się stosunkowo rzadko, jednak mogą skutkować wieloma poważnymi problemami zdrowotnymi, do których należą między innymi: problemy ze snem i koncentracją; problemy skórne – łuszczyca, stany zapalne i łojotokowe, wypadanie włosów i wczesne siwienie, rozdwajanie się paznokci i problemy z ich wzrostem, brak apetytu, występowanie mdłości, wymiotów i biegunek. Witaminę tę można spożywać tradycyjnie z pokarmem (głównie w wątrobie, mleku i jego przetworach, pszenicy, soi, kalafiorach, groszku, pomidorach, drożdżach i orzechach ziemnych). Dobrze także zaopatrzyć się w suplement w formie proszku do rozpuszczania z wodą, szczególnie w przypadku wyższego zapotrzebowania.

Temblak – co warto wiedzieć o tym produkcie ortopedycznym?

0
Temblak to popularny produkt ortopedyczny, który daje podparcie dla kończyny górnej. Jest rozwiązaniem wykorzystywanym w rehabilitacji po złamaniu kończyny górnej.

W jakich sytuacjach wykorzystywany jest temblak?

Nadwyrężenie lub zwichnięcie stawu łokciowego, schorzenia typu łokieć tenisisty lub golfisty czy zmiany zwyrodnieniowe – to tylko niektóre sytuacje, w których pomocne okazują się ortezy i stabilizatory stawu łokciowego. Należy jednak pamiętać, że decyzja o stosowaniu ortezy wymaga konsultacji z doświadczonym fizykoterapeutą lub lekarzem. Ortezy kończyn górnych znajdują również zastosowanie w przypadku problemów w obrębie nadgarstka, m.in. urazów, kontuzji czy cieśni nadgarstka. Temblak w szczególności chroni staw barkowy, który jest narażony na kontuje. Do najczęstszych należą zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia ścięgien, zespoły bólowe oraz zwichnięcia.

Kiedy stosować temblaki?

Zwichnięcie, złamanie, porażenie lub niedowład kończyny górnej bardzo często wymaga założenia opatrunku gipsowego. Dodatkowym rozwiązaniem, które w znaczny sposób ułatwia codzienne funkcjonowanie, odciążając kontuzjowaną kończynę, są temblaki. Narzędzia te wyglądem przypominają rękaw z regulowanym paskiem, są lekkie i nie powodują dyskomfortu podczas noszenia. W sytuacji, gdy uraz nie wymaga stosowania opatrunku gipsowego, temblak służy do stabilizacji i unieruchomienia kontuzjowanej kończyny. Co ciekawe, temblaki sprawdzają się również podczas noszenia gipsu. Pozwala odciążyć mięśnie tak aby gips założony na rękę nie stanowił dodatkowego obciążenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając temblak?

Wybierając temblak warto zwrócić uwagę na rozmiar. Co prawda większość temblaków posiada taśmę naramienną, która umożliwia regulację wysokości na jakiej ma podpierać się kończyna. Jednak niektóre egzemplarze są nieco większe a niektóre nieco mniejsze. Poza tym, warto mieć na uwadze, że niektóre egzemplarze są wykonane z przepuszczalnej siateczki, dzięki czemu zapewniona jest duża przepuszczalność powietrza.

Charakterystyka produktów ortopedycznych

0
Temblaki, stabilizatory oraz ortezy to produkty, które są niezastąpione w procesie leczenia wielu kontuzji, w tym są istotnym elementem w całym procesie leczenia złamań kości, w leczeniu zwichnięć, a także doskonale sprawdzają się przy różnego typu naciągnięciach stawów. Na rynku medycznym obecnie istnieje wiele różnorodnych rodzajów stabilizatorów i innych produktów mających na celu pomoc ludziom w powrocie do zdrowia i formy.

Temblak ortopedyczny

Jest to produkt, który najczęściej stosowany jest po złamaniach kości bądź zwichnięciach. Temblak to tak naprawdę nic innego jak specjalna opaska, której zadam jest podtrzymanie oraz unieruchomienie kontuzjowanej kończyny górnej. Dobrej jakości temblaki wykonane są z plecionej siatki, a swoim kształtem przypominają trójkątną chustę bądź opaskę, którą zawiesza się na karku osoby rannej. tego typu produkt ortopedyczny powinien być dopasowany do danej osoby pod względem rozmiaru.

Kołnierz ortopedyczny

Kolejnym produktem na rynku produktów ortopedycznych jest specjalny kołnierz. Kołnierz ortopedyczny to nic innego jak orteza mająca za zadanie stabilizacji szyjnego odcinka kręgosłupa. Obecnie jest to produkt, który znajduje się nawet na wyposażeniu każdej karetki. Dzieje się tak dlatego, że jest kołnierz ortopedyczny jest stosowany jako jeden z podstawowych środków zapobiegających dalszym urazom kręgosłupa szyjnego. Produkt ten doskonale sprawdza się po różnego rodzaju wypadkach i kontuzjach. Kołnierz stabilizujący odcinek kręgosłupa szyjnego przeważnie składa się z zewnętrznej skorupy polietylenowej oraz wyściółki piankowej. Co więcej na rynku są dostępne różne modele kołnierzy ortopedycznych, w tym jedno i dwuczęściowe oraz takie, które posiadają specjalny otwór tracheostomijny.

Orteza kręgosłupa

Orteza kręgosłupa to produkt, który stosowany jest w przypadku urazów kręgosłupa, a także w przypadku innych dolegliwości pleców. Głównym zadaniem specjalistycznej ortezy kręgosłupa jest stabilizacja oraz ochrona struktury kręgosłupa. Dobrze dobrana orteza gwarantuje wsparcie dla kręgosłupa i zapewnia prawidłową postawę ciała. Co więcej tego typu produkt umożliwia osobie go noszącej normalną codzienną aktywność.

Ortopedyczny pas brzuszny

Jest to produkt ortopedyczny, który zazwyczaj stosowany jest po różnorodnych operacjach jamy brzusznej. Pas brzuszny to rodzaj specjalnej opaski uciskowej, którą zakłada się dookoła całego brzucha. Odpowiednio dobrany pas brzuszny powinien obejmować przestrzeń ciała od biodra do talii, czyli około 20 cm. Głównym zadaniem pasa brzusznego jest usztywnienie tułowia. Prawidłowo założony i odpowiednio dopasowany pas umożliwia podnoszenie nawet bardzo ciężkich przedmiotów. Ponadto pas brzuszny zastosowany u pacjenta po zabiegu jamy brzusznej unieruchamia powłoki brzuszne, a efektem tego jest redukcja bólu.

Ortezy oraz stabilizatory stawu skokowego stopy

Tego typu produkty ortopedyczne są przeważnie stosowane u osób, u których wystąpiła niestabilność stawu skokowego. Zadaniem ortezy i stabilizatora stawu skokowego jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia chorej kończynie dolnej. Stabilizatory i ortezy stawu skokowego stopy bardzo często są stosowane po skręceniu stawu skokowego, w przypadku zniekształcenia stawu, a także w trakcie rekonwalescencji pourazowej. Wsparcie i prawidłowa stabilizacja dają pacjentom możliwość szybszego powrotu do zdrowia.

Ortopedyczne ortezy i stabilizatory stawu łokciowego

Łokieć to jedna z najbardziej narażonych na urazy części ciała. Dziś ortezy i stabilizatory stawu łokciowego to niezastąpiony produkt medyczny znajdujący zastosowanie podczas leczenia urazów stawu łokciowego. Produkty te świetnie sprawdzają się podczas rehabilitacji oraz po przeciążeniach i urazach stawu łokciowego. Warto wiedzieć, że ortezy oraz stabilizatory stawu łokciowego można stosować profilaktycznie np. podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

Ortezy i stabilizatory stawu kolanowego

Kolejnym bardzo często narażanym na kontuzje miejscem na cele jest staw kolanowy. Ortezy i stabilizatory stawu kolanowego posiadają specjalnie wbudowane elementy usztywniające, a także regulowane paski służące do ich prawidłowego dopasowania i umocowania na nodze. Produkty te mają na celu ustabilizowanie stawu kolanowego oraz utrzymanie kolana we właściwej pozycji. Co więcej na rynku ortopedycznym są dostępne ortezy i stabilizatory stawu kolanowego o różnych właściwościach. Niektóre stabilizatory umożliwiają częściowe ruchy stawem, a inne powodują całkowite jego unieruchomienie. Ponadto profesjonalne ortezy stawu kolanowego posiadają regulację kąta zgięcia oraz wyprostu kolana w strawie. Każdy z wyżej wymienionych produktów niesie z sobą wiele korzyści zdrowotnych. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej ortezy bądź stabilizatora powinien przed zakupem zostać skonsultowany z lekarzem. To lekarz powinien określić jakie dokładnie produktu ortopedycznego potrzebuje dany pacjent. Oprócz tego specjalista jest w stanie dokładnie wytłumaczyć pacjentowi zadanie ortezy oraz jej prawidłowe użytkowanie. Wówczas należy pamiętać, że nieprawidłowe noszenie stabilizatora może doprowadzić do pogorszenia się kontuzji i związanych z nią dolegliwości bólowych. Decydując się na skorzystanie z porady lekarza unikniemy także niepożądanych kosztów spowodowanych niewłaściwym samodzielnym zakupem ortezy.

Na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny?

0
Wybór lekarza nie jest łatwym zadaniem. Szukając kardiologa, internisty czy dentysty, główne oczekiwania to poczucie zaufania i profesjonalizm. Jednak w trakcie wybierania specjalisty trudności rosną, głównie spowodowane obawami przed bólem. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ wizyta dentystyczna już od dawna nie jest synonimem bólu i stresu. Zatem na co zwrócić uwagę wybierając stomatologa? Jakie są cechy dobrego dentysty? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Na co zwrócić uwagę wybierając stomatologa?

Podstawowe kryteria to odległość, cena i opinia. Zazwyczaj odległość jest najmniej skomplikowanym wymogiem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce dentysta i nazwę swojej miejscowości (np. dentysta Będzin). Mapa natychmiast wskaże najbliższe gabinety dentystyczne. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma także doświadczenie lekarza oraz oferta danego gabinetu dentystycznego. Opinia o dentyście jest ważna, przeważająca liczba negatywnych komentarzy może odstraszyć. Można skorzystać z doświadczeń znajomych, czyli tzw. poczty pantoflowej, czy komentarzy w Internecie. Jednak najważniejsze jest własne zdanie i własne doświadczenie. Nie zawsze opinie znalezione w Internecie mogą być adekwatne do poziomu usług. Poza tym, warto sprawdzić dodatkowe udogodnienia takie jak poczekalnia, sposoby rezerwacji terminu, czy dostępność lekarza w godzinach popołudniowych.

Na jakie cechy dentysty zwrócić uwagę?

Dentysta musi cieszyć się naszym zaufaniem. To kluczowe, żeby nie doprowadzić do zatajania informacji przed swoim lekarzem. Podstawą jest podejście do pacjenta, charakteryzujące się zrozumiem potrzeb, wysłuchaniem, jakie są dolegliwości i przedstawieniem najlepszych rozwiązań. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, na to w jaki sposób dentysta przedstawia kosztorys leczenia. Kwestie finansowe nie powinny być dla pacjenta niespodzianką i lepiej postawić w tym temacie na transparentność. Podsumowując, wybór lekarza nie należy do najprostszych zadań, ale warto poświęcić temu dłuższą chwilę. Dobry, a przede wszystkim skuteczny dentysta, to kluczu do zdrowego uzębienia.

Kilka słów o implantach stomatologicznych

0
Stomatologia to dziedzina, która mocno rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. W wielu gabinetach pojawił się nowoczesny sprzęt, dzięki temu osoby, które borykają się z brakami w uzębieniu mają kilka metod leczenia do wyboru. Implanty lub proteza to sposoby, które pomagają w radzeniu sobie z utratą uzębienia. Pomiędzy implantami, a protezami istnieje kilka różnić, które przedstawimy poniżej. Ponadto z artykułu dowiesz się o kilku podstawowych faktach na temat implantów.

Protezy oraz implanty stomatologiczne

Brak uzębienia sprawia, że wiele osób wstydzi się uśmiechać. Braki w uzębieniu mogą również powodować trudności w wymowie, mogą również prowadzić do bólów głowy. Długotrwałe braki w uzębieniu mogą być groźne i prowadzić nawet do zaniku kości. Dlatego pacjenci, którzy borykają się z takim problemem powinni udać się do gabinetu dentystycznego (np. dentysta ursynów) by zasięgnąć fachowej porady jaki rodzaj leczenia podjąć. Protezę nakłada się na dziąsła w celu uzupełnienia brakujących zębów, jest to element, który wykonuje się z akrylu lub porcelany. Nakładanie protezy nie jest skomplikowane trzeba tylko pamiętać o użyciu specjalnych kremów, które mocują protezę na metalowej konstrukcji. W przypadku implantów wykorzystuje się element zastępujący zęby, który jest wkręcany w żuchwę lub bezpośredni w kość szczęki. W przypadku protezy jest ona zdejmowana, implant zakładany jest na stałe i oprócz zastąpienia zęba, może też pełnić rolę korzenia zębowego. Implanty wykonuje się z tytanu, który jest tolerowany przez organizm człowieka. Na rynku można również spotkać implanty cynowane o wysokiej biokompatybilności.

Co należy wiedzieć o implantach?

W ponad 90% przypadków implanty dobrze się przyjmują i integrują z kością. W takim przypadku implant może służyć dożywotnio. Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba przejść kwalifikację, bo nie każdy pacjent kwalifikuje się do wszczepienia implantu. Przede wszystkim trzeba wykonać zdjęcie RTG i przejść szczególną konsultację stomatologiczną (np. implanty warszawa). Do najczęstszych przeciwwskazań należą zbyt młody wiek, choroby m.in. choroby nowotworowe, cukrzyca, a także okres ciąży. Po wykonaniu zabiegu niezbędne jest dbanie o higienę jamy ustnej według zaleceń stomatologa.