Strona głównaStomatologiaPania dotyczące stomatologii estetycznej

Pania dotyczące stomatologii estetycznej

W tym artykule o stomatologii estetycznej przedstawię najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, które z pewnością okażą się przydatne w badaniach stomatologii estetycznej.

Pierwsze pytanie: czy wybielanie zębów może je uszkodzić? Jakie są efekty?

Twoje zęby staną się bardziej wrażliwe na zimno, ciepło i słodycze. Ponieważ jest to nowa technologia, jej długoterminowe skutki są nadal nieznane. Wybielanie prawdopodobnie będzie musiało zostać powtórzone, aby utrzymać wybielanie.

Drugie pytanie: Ponieważ jako dziecko stosowałem antybiotyki, mam teraz ciemniejsze zęby. Co mogę zrobić, aby znów stały się białe?

Odbarwienie zębów nazywa się wewnętrzną plamą i można je bardzo dobrze leczyć wybielaniem. Najlepszą opcją w tym przypadku jest zapytanie osobistego dentysty o dostępne opcje. Możesz umieścić licówki porcelanowe lub korony np.

Trzecie pytanie: dlaczego zęby ludzi odbarwiają się po starzeniu? Czy to tylko część starzenia się?

Tak, może to być tylko część procesu starzenia się. Powierzchnia zębów staje się cienka w ciągu życia, co pozwala prześwitować leżącej poniżej zębinie lub w niektórych przypadkach zostać narażonym na powierzchnię. Niektóre osoby są mniej zmotywowane, aby coś z tym zrobić, a to spowoduje pogorszenie higieny jamy ustnej.

Czwarte pytanie: trochę się boję laminatów. Czy boli mnie przygotowywanie zębów? Czy możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat?

To niewiele boli. W rzeczywistości jest to kosmetyczna procedura dentystyczna, która będzie gotowa podczas dwóch wizyt u osobistego dentysty. Możesz również skorzystać ze znieczulenia miejscowego, jeśli jesteś bardzo wrażliwym pacjentem. Znieczulenie miejscowe jest konieczne w mniej niż 40% przypadków.

Piąte pytanie: chciałbym wiedzieć, czy istnieją zalety laminatów w porównaniu z zabiegami ortodontycznymi. Jaki jest czas potrzebny na wykonanie obu tych zabiegów stomatologii estetycznej?

Tak, te dwie procedury stomatologii kosmetycznej są całkowicie różne pod każdym względem. Jeśli wybierzesz leczenie ortodontyczne, będziesz musiał poczekać ponad półtora roku, aby ukończyć je w 100%, w przypadku laminatów porcelanowych wcale tak nie jest. Laminaty porcelanowe odbędą tylko dwie wizyty u lokalnego dentysty i poprawią krzywe zęby zwykle lepiej niż leczenie ortodontyczne.

Jestem pewien, że znalazłeś pytania dotyczące stomatologii estetycznej i udzieliłeś odpowiedzi bardzo pomocnej w badaniach stomatologii kosmetycznej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne