Strona głównaUncategorizedPierwsze kroki w leczeniu ortodontycznym: poradnik dla pacjentów

Pierwsze kroki w leczeniu ortodontycznym: poradnik dla pacjentów

Niektórzy mają opory przed wizytą u stomatologa lub ortodonty. Może to być następstwem negatywnych doświadczeń lub obawą przed dyskomfortem podczas leczenia. Praktyka pokazuje, że najtrudniej zrobić pierwszy krok a sama wizyta w gabinecie wcale nie jest tak nieprzyjemna jak mogłoby się wydawać patrząc na stereotypy. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule opisujemy jakie pierwsze kroki należy podjąć, żeby rozpocząć leczenie ortodontyczne.

Krok 1 – podejmij decyzję, że chcesz zainteresować się swoim problemem z wadą zgryzu

Jeśli czujesz, że wada zgryzu wpływa na estetykę Twojego uśmiechu lub dostarcza Ci jakichkolwiek innych trudności to z pewnością rozważasz wizytę w gabinecie. Czym wada jest mniejsza, tym teoretycznie łatwiejsza powinna być w wyleczeniu. Jeśli długo zwlekasz tworzysz przestrzeń do tego by wada się pogłębiła. Pacjenci zwlekający zbyt długo zgłaszają się do gabinetu dopiero wtedy, gdy wada wpływa na codzienne funkcjonowanie (np. gdy pojawiają się bóle głowy, problemy z gryzieniem lub gdy pojawia się próchnica). A tego typu nieprzyjemności co oczywiste lepiej uniknąć.

W pierwszym kroku wystarczy podjąć decyzje o tym, że ortodoncja jest czymś czym warto się zainteresować. W pierwszym kroku wystarczy wybrać gabinet, wykonać połączenie telefoniczne i umówić się na wizytę.

Krok 2 – konsultacja w gabinecie i diagnostyka

Krok numer dwa to nic innego jak pojawienie się w gabinecie. Wówczas lekarz ortodonta przeprowadza wywiad oraz sprawdza stan jamy ustnej pacjenta. Jednocześnie mogą być zlecone badania diagnostyczne. Przykładowe popularne badania to wyciski jamy ustnej (modele gipsowe uzębienia pacjenta) oraz tomografia komputerowa.

Krok 3 – planowanie leczenia i podjęcie decyzji

Po uzyskaniu wyników badań diagnostycznych specjalista ortodoncji proponuje plan leczenia. W większości przypadków proponowane są aparaty ortodontyczne. Decyzja o rozpoczęciu leczenia jednak jest po stronie pacjenta. Dlatego warto najpierw wybrać się do gabinetu, chociażby po to, żeby sprawdzić jakie są możliwości leczenia oraz z jakim kosztem wiąże proponowane leczenie. Dopiero posiadając wiedzę na temat tego jakie leczenie może być zastosowane w naszym konkretnym przypadku możemy na spokojnie podjąć decyzje. Warto również pamiętać, że zawsze można przekonsultować się z kilkoma gabinetami. Chociażby po to, żeby porównać podejście do pacjenta, doświadczenie oraz koszty.

Więcej można przeczytać na https://dentalcity.com.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne