Strona głównaMedycynaJak należy zdefiniować medycynę alternatywną

Jak należy zdefiniować medycynę alternatywną

Krytycy medycyny alternatywnej mogą dalej zdefiniować ją jako terapię, leczenie i diagnozę, które mogą być legalnie wykonywane przez nielicencjonowanych lekarzy. Jednak wielu lekarzy i lekarzy znajduje dobre zastosowanie medycyny alternatywnej w połączeniu z medycyną konwencjonalną, gdy próbują osiągnąć równowagę.

Ale są bardziej logiczne i obiektywne definicje, które są akceptowane przez większość. Wiele z nich dotyczy wyłącznie bezpieczeństwa i uczuciowości medycyny alternatywnej bez ochrony interesów ekonomicznych, poglądów politycznych i ochrony darni. Jedną z takich definicji jest to, że medycyna alternatywna to dziedzina leczenia, terapii i diagnozy, które nie są oparte na kontrolowanych badaniach.

Istnieją jednak niektóre terapie, które kiedyś były objęte medycyną alternatywną, które są obecnie akceptowane w środowisku medycznym, ponieważ uzyskały zgodę na ich wpływ. Przeciwnie, w środowisku medycznym istniały praktyki lekarskie, ponieważ nie ma głębokich dowodów świadczących o ich skuteczności w leczeniu.

W rzeczywistości termin medycyna alternatywna jest dość mylący. Zarówno krytycy, jak i zwolennicy wspomnianych praktyk popierają ten pogląd. Niektórzy popierają pogląd, że zachodnie praktyki medyczne są lekami alternatywnymi, ponieważ poprzedziły je starożytne praktyki, co jest nieco prawdą. Inni twierdzą, że termin „medycyna alternatywna” został wymyślony tylko przez zwolenników medycyny konwencjonalnej, aby zdyskredytować naturalne metody leczenia.

Krytycy medycyny alternatywnej twierdzą, że nie jest to warte zaakceptowania przez środowiska medyczne, ponieważ brakuje w niej składników, które można by wykorzystać do wspierania jej skuteczności. Jednak wielu twierdzi, że po pełnym przetestowaniu medycyny alternatywnej będą istniały wspaniałe pokoje do szerokiej akceptacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne