Kilka słów o implantach stomatologicznych

0
779

Stomatologia to dziedzina, która mocno rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. W wielu gabinetach pojawił się nowoczesny sprzęt, dzięki temu osoby, które borykają się z brakami w uzębieniu mają kilka metod leczenia do wyboru. Implanty lub proteza to sposoby, które pomagają w radzeniu sobie z utratą uzębienia. Pomiędzy implantami, a protezami istnieje kilka różnić, które przedstawimy poniżej. Ponadto z artykułu dowiesz się o kilku podstawowych faktach na temat implantów.

Protezy oraz implanty stomatologiczne

Brak uzębienia sprawia, że wiele osób wstydzi się uśmiechać. Braki w uzębieniu mogą również powodować trudności w wymowie, mogą również prowadzić do bólów głowy. Długotrwałe braki w uzębieniu mogą być groźne i prowadzić nawet do zaniku kości. Dlatego pacjenci, którzy borykają się z takim problemem powinni udać się do gabinetu dentystycznego (np. dentysta ursynów) by zasięgnąć fachowej porady jaki rodzaj leczenia podjąć.

Protezę nakłada się na dziąsła w celu uzupełnienia brakujących zębów, jest to element, który wykonuje się z akrylu lub porcelany. Nakładanie protezy nie jest skomplikowane trzeba tylko pamiętać o użyciu specjalnych kremów, które mocują protezę na metalowej konstrukcji.

W przypadku implantów wykorzystuje się element zastępujący zęby, który jest wkręcany w żuchwę lub bezpośredni w kość szczęki. W przypadku protezy jest ona zdejmowana, implant zakładany jest na stałe i oprócz zastąpienia zęba, może też pełnić rolę korzenia zębowego. Implanty wykonuje się z tytanu, który jest tolerowany przez organizm człowieka. Na rynku można również spotkać implanty cynowane o wysokiej biokompatybilności.

Co należy wiedzieć o implantach?

W ponad 90% przypadków implanty dobrze się przyjmują i integrują z kością. W takim przypadku implant może służyć dożywotnio. Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba przejść kwalifikację, bo nie każdy pacjent kwalifikuje się do wszczepienia implantu. Przede wszystkim trzeba wykonać zdjęcie RTG i przejść szczególną konsultację stomatologiczną (np. implanty warszawa). Do najczęstszych przeciwwskazań należą zbyt młody wiek, choroby m.in. choroby nowotworowe, cukrzyca, a także okres ciąży. Po wykonaniu zabiegu niezbędne jest dbanie o higienę jamy ustnej według zaleceń stomatologa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.