Na czym polega zabieg implantacji zębów?

0
74

Implantacja zębów jest zabiegiem stomatologicznym, który pozwala na poprawę estetyki uśmiechu, a także przywrócenie prawidłowego układu zębowego. Proces implantacji obejmuje diagnostykę i przygotowanie, sam zabieg oraz rekonwalescencję. W niniejszym artykule przybliżymy wszystkie te etapy.

Diagnostyka i przygotowanie

Zabieg implantacji (np. implanty warszawa) rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej u lekarza implantologa, podczas której sprawdzany jest stan jamy ustnej pacjenta oraz wykonywana jest diagnostykę radiologiczna. Ważny jest również wywiad przeprowadzony z pacjentem, w celu wykluczenia ewentualnych chorób, które mogą być przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów. Jeśli stomatolog ma wątpliwości co do braku przeciwwskazań to może zlecić konsultacje z lekarzem prowadzącym. Po przeprowadzonej diagnostyce lekarz przedstawia pacjentowi omawia razem z pacjentem dostępne warianty leczenia implantologicznego oraz przedstawia szczegółowy kosztorys.

Zabieg

Z reguły zabieg trwa około 20 -30 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega on na nacięciu dziąsła i przygotowaniu łożyska pod implant, a na końcu zamknięciu śrubą lub osadzeniu tymczasowej pracy protetycznej. Na końcu zakładane są szwy. Cały zabieg odbywa się przy pomocy specjalnego mikroskopu. Co istotne, znieczulenie skutecznie redukuje uczucie bólu, dzięki czemu zabieg nie powinien być bardzo dyskomfortowy.

Rekonwalescencja

Po zabiegu pacjent powinien stosować zimne okłady na twarz w okolicy operowanego miejsca, unikać wysiłku fizycznego, przyjmować zimne półpłynne pokarmy przez pierwsze trzy dobry, a przez kolejne 14 dni półpłynne produkty oraz stosować zabiegi higienizacyjne. Zagojenie się ran to dopiero pierwszy etap. Zakończeniem całego procesu jest przyjęcie się implantu a to jest procesem, który może potrwać nawet od 3 do 6 miesięcy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.