Strona głównaStomatologiaDlaczego warto zainwestować w implanty?

Dlaczego warto zainwestować w implanty?

Pełne uzębienie dorosłego człowieka, to 32 zęby. Jednak urazy, choroby dziąseł czy próchnica nierzadko przyczyniają się do ich utraty. Aby w pełni cieszyć się zdrowym uśmiechem i idealnym stanem jamy ustnej, należy odpowiednio pielęgnować zęby oraz regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. W przeciwnym razie ostatnią deską ratunku nierzadko staje się implant zęba. Czy warto inwestować w tę alternatywę dla naturalnych zębów? Od czego zacząć?

Przygotowanie do leczenia implantologicznego 

Pierwszym i bezwzględnie koniecznym etapem każdego leczenia implantologicznego jest konsultacja ze stomatologiem oraz rutynowe badanie dentystyczne. W trakcie tej wizyty uzyskiwane są informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przyjmowanych przez niego leków i przebytych chorób. Diagnozowane są wówczas wszelkie ubytki próchnicze, kamień nazębny, korzenie zgorzelinowe oraz eliminowane są przeciwwskazania do leczenia implantologicznego, a także ustalane konieczne do wykonania zabiegi stomatologiczne lub ortodontyczne. Już na tym etapie warto wybrać gabinet, który zagwarantuje nam kompleksową ofertę – od leczenia, przez ortodoncję, aż po stworzenie nowego uśmiechu. Implanty Warszawa, to doskonały wybór dla każdego, kto ceni jakość i profesjonalizm.

Zalety implantów

Implant zęba to nie tylko znakomita okazja na uzupełnienie pojedynczych braków, ale również możliwość wykonania pełnych protez na implantach. Implanty są substytutem naturalnych korzeni zęba, przy czym pacjenci z pewnością nie zauważą różnicy w funkcjonowaniu na co dzień po ich założeniu. Stomatologia wciąż się prężnie rozwija, a to sprawia, że implanty zębowe są przede wszystkim trwałe i niezawodne. Nie da się także nie wspomnieć o tym, że są nieporównywalnie wygodniejsze od standardowej protezy.

Zaufaj specjalistom w dziedzinie stomatologii

Wiele osób obawia się bólu na fotelu stomatologicznym. Specjaliści jednak uspokajają, że wszczepianie implantu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym – przed każdą operacją pacjentom podawane jest znieczulenie, natomiast po zabiegu przed bólem chronią przepisane środki przeciwbólowe oraz antybiotyk.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne