Strach przed dentystami

0
919

Czy jesteś kimś, kto ma lęk dentystyczny? Czy boisz się stanąć twarzą w twarz z dentystą? Nie martw się, jest wiele osób, które mogą Ci towarzyszyć w tej sytuacji. Ale jaki tak naprawdę jest powód, dla którego boisz się odwiedzić dentystę. Wizyta u dentysty często nie jest dla nas tak komfortowa. Jest to jedna z najczęstszych fobii – trudnych do przezwyciężenia.

Każdy chce, aby jego zęby były czyste i zdrowe. Ale jeśli nie odwiedzasz regularnie swojego dentysty, jak możesz oczekiwać, że Twoje zęby będą czyste i zdrowe oraz wolne od zarazków i próchnicy?

Jeśli unikasz wizyty u dentysty, napotkasz poważne problemy związane ze zdrowiem jamy ustnej. Jeśli obawiasz się wizyty u dentysty i unikasz ich przez dłuższy czas sporo ryzykujesz. W momencie, gdy wizyta u dentysty jest obowiązkowa, zauważasz, że nawet najmniejszy problem może wymagać poważnej uwagi i interwencji ze strony dentysty.

Wiem, że niektóre doświadczenia dentysty z przeszłości i pewne wyobrażenia o zasłyszanych historiach o dentyście mogą wywołać strach w sercu i uniknąć takiej wizyty. Nie wszyscy dentyści powodują u swoich pacjentów złe doświadczenia. Jeśli masz podobny problem, polecam zapytać znajomych i sąsiadów lub kogokolwiek, komu możesz zaufać, o dentystę, którego odwiedzają i mają dobre doświadczenia. Jeśli ktoś, komu ufasz, poleci Ci zaufanego dentystę – nie wahaj się!

Niektóre z rzeczy, które mogą pomóc Ci w zaufaniu, to środowisko kliniki, sposób, w jaki dentysta traktuje swojego klienta, rekomendacje od zaufanych osób. Jeśli korzystasz ze zdrowego środowiska w klinice, to jest całkiem możliwe, że dba on o swoją klinikę i pacjentów.

Porozmawiaj z nim o swoim niepokoju i złych doświadczeniach. Poinformuj ich, że masz fobię wobec dentystów i zabiegów dentystycznych. Pamiętaj, że to Ty płacisz i to dentysta powinien traktować Cię z szacunkiem. Zrelaksuj się i przygotuj do zabiegu.

Czasami będziesz musiał leczyć siebie za pomocą sedacji. Sedycja to rodzaj narkotyku, który jest dozwolony przez rząd w celu złagodzenia niepokoju i uspokojenia. Przy pomocy sedacji dentysta wykonuje wiele skomplikowanych i łatwych operacji. Jeśli boisz się bólu, jaki może spowodować ekstrakcja, powinieneś leczyć się znieczuleniem miejscowym lub sedacją dożylną.

Sprawdź więcej na https://stardent.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.