Kłopoty z trzymaniem moczu mogą występować zarówno u kobiet i mężczyzn. Ich przyczyny mogą być różne, a problem często dotyczy osób starszych. W przypadkach lekkiego problemu pomocne mogą okazać się wkładki urologiczne. Z kolei, gdy problem jest poważniejszy, wkładki ułatwią codzienne funkcjonowanie, ale konieczna będzie także specjalistyczna terapia.
Jak wyglądają wkładki urologiczne dla mężczyzn?
Na rynku dostępne są wkładki urologiczne dla kobiet i mężczyzn, które między sobą różnią się budową. Wynika to z różnic w budowie anatomicznej obu płci, do których wkładki muszą odpowiednio się dopasowywać, by być komfortowe i skuteczne.
Męskie wkładki przypominają popularnej podpaski dla kobiet, zarówno ze względu na budowę i sposób zakładania. Wkładkę należy umieścić w bieliźnie i przykleić do materiału stroną klejącą, by zapobiec jej przesuwaniu w trakcie przemieszczania się i poruszania.
Wkładki urologiczne dla mężczyzn dostępne są w dwóch kształtach. Pierwszy cechuje się szerszą częścią w strefie pośladkowej oraz zwężeniem od strony podstawy męskości. Natomiast drugi typ ma dodatkowe zabezpieczenie przez przeciekaniem, dzięki podwinięciom po bokach.
Kiedy i jakie wkładki urologiczne dla mężczyzn stosować?
Dostępne powszechnie w drogeriach i aptekach wkładki urologiczne mają różny poziom chłonności w zależności od stopnia nietrzymania moczu. Pomagają także rozwiązać problem nieprzyjemnego zapachu.
Wkładki z rozszerzanym tyłem będą najlepsze przy lekkim i kropelkowym nietrzymaniu moczu. Z kolei modele ze wzmocnieniem po bokach w postaci dodatkowego zabezpieczania przed wyciekaniem płynów będą lepsze przy średnim stopniu problemu nietrzymania moczu.
Jeżeli chodzi o grubość wkładek to oczywiście modele grubsze są lepsze dla poważniejszych problemów, ale sprawdzą się również przy lekkim stopniu. Grubsze wkładki sprawią, że nie będzie trzeba ich tak często wymieniać w trakcie dnia i nie trzeba będzie obawiać się, że płyn przesiąknie. Z tego powodu będą one dobrym rozwiązaniem na noc.